Rower jako środek transportu - korzyści dla zdrowia i środowiska
Rower jako środek transportu - korzyści dla zdrowia i środowiska

Rower jako środek transportu - korzyści dla zdrowia i środowiska

 

Rower to jeden z najzdrowszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska środków transportu, który jest również bardzo dostępny i łatwy w użyciu. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto używać roweru jako środka transportu, oto kilka powodów, dla których powinieneś wsiąść na rower i zacząć korzystać z niego jak najczęściej!

 

 

Korzyści zdrowotne

Jazda na rowerze to jedna z najbardziej efektywnych form ćwiczeń aerobowych. Regularna jazda na rowerze pomaga zwiększyć wydajność serca i płuc, poprawia krążenie krwi oraz wzmacnia mięśnie nóg, ramion i pleców.

Ponadto, jazda na rowerze to nisko-impaktowa forma ćwiczeń, co oznacza, że jest łagodna dla stawów i ma niskie ryzyko kontuzji.

Zdecydowanie łatwiej jest włączyć jazdę na rowerze do swojej codziennej rutyny, niż np. ćwiczenia w siłowni. Można łatwo przemieszczać się na rowerze do pracy, szkoły czy sklepu, co daje nam okazję do aktywności fizycznej nawet jeśli nie mamy czasu na codzienne treningi.

 

 

Korzyści środowiskowe

Jazda na rowerze jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska sposobów przemieszczania się.

Rower nie emituje spalin ani hałasu, co pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i hałas, a także przeciwdziała emisji gazów cieplarnianych i zmniejsza naszą ekologiczną stopę. Ponadto, korzystanie z roweru jako środka transportu pomaga zmniejszyć kongestie drogowe, co prowadzi do mniejszych korków i łatwiejszego przemieszczania się po mieście.

 

 

Ekonomia

Jazda na rowerze jest też korzystna finansowo, ponieważ nie ma potrzeby płacenia za benzynę lub parking (a obecnie drożeje i jedno, i drugie). Rower jest także relatywnie tani w utrzymaniu i nie wymaga częstych wizyt w warsztacie, co może być kosztowne w przypadku samochodów.

 

 

Bez korków!

Nie oszukujmy się - przy obecnym natężeniu ruchu w godzinach szczytu w większych miastach nie ma szybszego dojazdu do pracy niż rowerem. A wiosenna aura zachęca do aktywności na świeżym powietrzu.

Poza tym wszystkim, nie można zapominać, że jazda na rowerze po prostu ma dawać frajdę.

 

 

Pora na rower!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl