Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na rowerze?
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na rowerze?

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na rowerze?

 

W dzisiejszych czasach rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale również coraz częściej wykorzystywane środki transportu. Dlatego warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie na rowerze, aby mieć pewność, że nasz sprzęt jest chroniony przed różnymi niebezpieczeństwami, a my sami nie zostaniemy z niewielką ilością gotówki w przypadku wypadku, kradzieży lub uszkodzenia.

 

 

Ubezpieczenie na rowerze oferuje ochronę finansową w przypadku kradzieży, uszkodzenia lub wypadku. W sytuacji, gdy Twój rower zostanie skradziony, ubezpieczenie może pomóc Ci w pokryciu kosztów zakupu nowego sprzętu. W przypadku uszkodzenia lub wypadku, ubezpieczenie może pomóc w pokryciu kosztów naprawy lub wymiany uszkodzonych części. Dzięki temu nie musisz martwić się kosztami naprawy, a jedynie skorzystać z polisy ubezpieczeniowej.

Rozszerzone wersje ubezpieczenia ochraniają też rowerzystów przed kradzieżą sprzętu, oraz wypadkami bardziej hardkorowymi - np. podczas amatorskich zawodów MTB. 

Miej spokojną głowę i zabezpiecz siebie i swój rower!

 

 

 

Pokrycie kosztów leczenia | NNW

Wypadki na rowerze niestety się zdarzają. W przypadku poważniejszych obrażeń, koszty leczenia i rehabilitacji mogą być bardzo wysokie. Ubezpieczenie na rowerze może pomóc w pokryciu kosztów leczenia, wizyt u lekarza i rehabilitacji. Odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa może chronić nas przed kosztami medycznymi, co daje nam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej.

 

 

Ubezpieczenie NNW w wersji podstawowej obejmuje jedynie podstawową, rekreacyjną jazdę na rowerze. Jeżeli jesteś pasjonatem MTB lub downhill'u, warto byłoby poszukać opcji rozszerzonej o 'sporty ekstremalne'. 

 

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest wymagane dla posiadaczy samochodów, ale dla rowerzystów jest nieobowiązkowe. W przypadku spowodowania przez nas wypadku, za szkody wyrządzone innym osobom ponosimy odpowiedzialność. Właśnie dlatego wykupienie ubezpieczenia OC na rowerze jest bardzo ważne. Ubezpieczenie to może pomóc w pokryciu kosztów naprawy lub wymiany mienia, które zostało zniszczone w wyniku wypadku.

 

 

 

CASCO

Casco to rodzaj ubezpieczenia ochraniającego środki transportu przed kradzieżą.  Rowery pozostawione na noc pod blokiem, lub przypięte na cały dzień w centrum pod pracą są smakowitym kąskiem dla złodziejaszków. Niektóre firmy oferują ubezpieczenie ratujące Twój portfel w przypadku kradzieży. Zazwyczaj zwracają do kilku procent wartości zakupu roweru. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl