Trek CarBack | przetestuj nową lampkę z radarem rowerowym
Trek CarBack | przetestuj nową lampkę z radarem rowerowym

 

Trek CarBack: Nowa lampka z radarem dla Twojego bezpieczeństwa


Jeźdź pewniej z lampką tylną z radarem Trek CarBack. Radar wbudowany w CarBack pozwala wykryć nadjeżdżające z tyłu samochody z odległości do 240 m!

 

 

Trek przedstawił nowy produkt, który łączy w sobie funkcje lampki rowerowej i radaru. CarBack może wykrywać pojazdy zbliżające się od tyłu z odległości do 240 metrów i zapewnia widoczność do 2 km w ciągu dnia. To świetne rozwiązanie szczególnie dla osób jeżdżących na szosie, które chcą dodatkowo zadbać o swoje bezpieczeństwo i poczuć się pewniej w trasie. 

 

 

 ZOBACZ W SKLEPIE

 

| Jak to działa?

 

Urządzenie jest radarem, którego głównym zadaniem jest ostrzeganie nas o zbliżających się pojazdach z odległości do 240 metrów. Choć nie jest to nowatorski produkt na rynku, może pochwalić się niższą ceną w porównaniu do swoich konkurentów. Zapewnia również doskonałą widoczność w ciągu dnia, podobną do tradycyjnej lampki rowerowej - z zasięgiem aż do 2 km (w zależności od wybranego trybu pracy).

 

 

 

 

Kiedy samochód zbliża się do urządzenia (takiego jak telefon lub nawigacja), otrzymujemy sygnał, który w sposób dźwiękowy i wizualny informuje nas o jego aktualnej pozycji po lewej stronie ekranu. Gdy zostaniemy wyprzedzeni, linia zmieni się na zieloną. To samo dotyczy rzędu samochodów. Po kilku dniach jazdy z tym urządzeniem, można również wykryć rowerzystów, którzy jadą za nami z dużą prędkością.

Za pomocą górnego przycisku możemy zarówno włączyć urządzenie, jak i zmieniać tryby migania w zależności od własnych preferencji, czasu jazdy, czy poziomu naładowania baterii. Łączenie się z urządzeniem jest niezwykle proste, wystarczy wejść w tryb dodawania nowego urządzenia, a po wcześniejszym uruchomieniu radaru, pojawi się on jako gotowa pozycja do dodania. Trek wprowadza również nową aplikację, która pozwala na korzystanie z radaru bez nawigacji rowerowej.

 

 

 

 

| Montaż i wrażenia użytkownika

 

Zestaw radaru jest dostarczany z elementem montażowym, podobnym do paska zegarka, którego używamy do zamocowania radaru poprzez wsunięcie go. Ogólna konstrukcja wydaje się solidna, a proces instalacji jest prosty w przypadku tradycyjnej kierownicy.

Samo urządzenie jest eleganckie, lekkie i kompaktowe. Port ładowania USB-C jest szczelnie chroniony, a pełne ładowanie trwa do 4 godzin. Urządzenie jest również wodoodporne do klasy IPX7, według specyfikacji producenta. 

 

Radar działa płynnie i na bieżąco informuje o statusie i przybliżonej liczbie samochodów za rowerzystą. Dzięki sygnale dźwiękowemu nie musisz rozpraszać się zerkając przez ramię, a zielony sygnał na wyswietlaczu w przyjemny sposób informuje, że pojazd przejechał i możesz 'czuć się bezpiecznie'. 

Dodatkowym atutem CarBack jest wykrywanie rowerzystów jadących blisko za tobą z dużą prędkością - w takich przypadkach zachowuje się tak samo jak w przypadku samochodów. Dodatkowo, jako lampka, zapewnia dobrą widoczność na drodze i jest łatwo dostępny podczas jazdy, aby w razie potrzeby przełączać tryby. 

 

  

 

 

 

| Specyfikacja techniczna

 

  • CarBack wykrywa pojazdy nadjeżdżające z tyłu z odległości do 240 m i ostrzega o tym rowerzystów
  • Lampka jest zgodna z większością komputerów GPS
  • Po sparowaniu CarBack z aplikacją Trek Accessory pokazuje na smartfonie odległość i odstęp pojazdu nadjeżdżającego z tyłu
  • Opracowana z takim połączeniem skupienia wiązki i migotania, by zapewniała widoczność w dzień z odległości do 2 km
  • Cztery tryby migotania: Migotanie dziennie 90 lm, dzienne ciągłe 25 lm, nocne ciągłe 5 lm oraz migotanie nocne 5 lm
  • Wyraziste diody LED wskaźnika naładowania pozwalają łatwo sprawdzić, ile z ponad 7 godzin czasu pracy CarBack jeszcze pozostało
  • Jeźdź pewnie w mokrych warunkach, dzięki stopniowi ochrony IPX7
  • W zestawie mocowanie tylne Quick Connect Plus i kabel do ładowania USB-C

 

  

To hybrydowe akcesorium spełniające funkcję radaru rowerowego i lampki zwiększa Twoje bezpieczeństwo na drogach i sprawia, że jedziesz pewniej do celu. Trek CarBack to obowiązkowy punkt w wyposażeniu na szosowe wyprawy. 

 

 


PRZETESTUJ

Trek CarBack

 


 

 

Przyjdź do salonu MyBike i wypożycz nowy Trek CarBack na testy. 

Przekonaj się na własnej skórze jak bezpiecznie możesz się czuć na drodze. 

 

  koszt wypożyczenia        20 PLN /doba 

 kaucja zwrotna        600 PLN 

 

Jeśli zdecydujesz się na zakup Trek CarBack zwrócimy Ci koszty wypożyczenia 

w postaci pomniejszenia kwoty zakupu. 

 

| napisz na info@mybike.pl i umów się na testy |

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl